Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice

Více na úřední desce: https://www.obec-trotina.cz/urad-2/uredni-deska-2

Rozhodný okamžik - půlnoc z pátku 26.3. 2021 na sobotu 27. 3. 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo on-line.

Kdo je fyzická osoba podléhající sčítání?

a) každá fyzická osoba, která má v rozhodný okamžik na území ČR trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů, nebo které byl na území ČR udělen azyl, doplňková ochrana nebo dočasná ochrana.

b) každá další fyzická osoba, která je na území ČR v rozhodný okamžik přítomna

c) každý dům (i neobydlený) a každý byt (i neobydlený)

Povinnost sečíst se se nevztahuje pouze na cizince, kterí jsou v ČR na dobu kratší než 90 dnů (turisté) a cizince v diplomacii.

Sčítání proveďte buď v elektronické podobě při on-line sčítání od 27. 3. 2021 - 9. 4. 2021, nebo následně při terénním došetření.

Novinky z obce a Obyvatel obce Trotina

Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 je za dveřmi, začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Do 9. 4. 2021 má každý možnost sečíst se jednoduše a bezpečně online prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře. Ten bude zveřejněn na této: https://scitani.cz/, nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

• Martin Stránský

Odpady

Tříděný odpad - plast, papír, sklo, kovové obaly, bio, jedlý olej

V obci Trotina třídíme: plasty, papír, sklo, kovové obaly, bioodpad. Prosíme, abyste vždy co nejvíce sešlapaly obaly, PETky, kartony od krabic, konzervy, aby se kontejnery vyvážely s plným obsahem vytříděné suroviny a ne vzduchu. DĚKUJEME, ŽE TŘÍDÍTE!

• OI Developer

Czech Point

Czech Point a služby OÚ Trotina

• Výpis z bodového hodnocení řidiče