Výměna lamp veřejného osvětlení za lampy s LED technologií a snížení energetické náročnosti VO

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje:

Foto:

Obec Trotina získala od Královéhradeckého kraje dotaci 82.000,- Kč na realizaci výměny 16 ks výbojkových svítidel veřejného osvětlení za LED svítidla. Výměna proběhla na podzim 2019. V roce 2020 se ještě řešila reklamace jednoho ze svítidel. Celá soustava zatím ušetří 1MWh/ročně proti původní výbojkové soustavě (při svícení průměrně 1825 hod/rok).

aktualizováno: 1. 12. 2020 21:27, Martin Stránský

Novinky z úřadu a obce

• Martin Stránský

Odpady

Tříděný odpad - plast, papír, sklo, kovové obaly, bio, jedlý olej

V obci Trotina třídíme: plasty, papír, sklo, kovové obaly, bioodpad. Prosíme, abyste vždy co nejvíce sešlapaly obaly, PETky, kartony od krabic, konzervy, aby se kontejnery vyvážely s plným obsahem vytříděné suroviny a ne vzduchu. DĚKUJEME, ŽE TŘÍDÍTE!

GDPR - ochrana osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje (OÚ) ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu pro plnění povinností vyplývajících ze zákona o obcích a dalších obecně závazných právních předpisů. Obec dále pořizuje obrazové záznamy z akcí, které publikuje na svém webu a FB. OÚ jsou předávány pouze zákonem stanoveným osobám včetně předávání OÚ do jiných států.

Hasiči

Obecní úřad 2018 - 2022

Obecní úřad Trotina 48, 544 01, Dvůr Králové nad Labem

Výměra obce: 158 ha

Úřední hodiny: pondělí 18 - 19 hodin

Starosta:  Mgr. Jana Saifrtová tel: 725081225

Místostarosta:  Josef Pixa, tel: 775932043

Historie obce

První písemná zmínka o existenci naší obce pochází z r. 1238. Ves však byla zřejmě založena mnohem dříve českými osadníky při zemské stezce kladsko-polské.

Podle dějepisce Kosmase a F. Palackého, byla zde r.1110 svedena mezi Čechy a Poláky tzv.„bitva na říčce Trotině“. Vojska procházela Trotinou i r. 1866, počas prusko-rakouské války a památné bitvy u Chlumu. Obec patřila v minulosti k panství miletínskému, později k panství v Bílých Poličanech.

Hasiči