Kniha Trutnovsko z nebe - možnost zakoupení na OÚ

• Martin Stránský

knihu si můžete prolistovat na webu www.cbs-cesko.cz/kniha/trutnovsko-z-nebe/

Kniha Trutnovsko z nebe - možnost zakoupení na OÚ

Novinky z obce a volného času

Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 je za dveřmi, začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Do 9. 4. 2021 má každý možnost sečíst se jednoduše a bezpečně online prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře. Ten bude zveřejněn na této: https://scitani.cz/, nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

• Martin Stránský

Odpady

Tříděný odpad - plast, papír, sklo, kovové obaly, bio, jedlý olej

V obci Trotina třídíme: plasty, papír, sklo, kovové obaly, bioodpad. Prosíme, abyste vždy co nejvíce sešlapaly obaly, PETky, kartony od krabic, konzervy, aby se kontejnery vyvážely s plným obsahem vytříděné suroviny a ne vzduchu. DĚKUJEME, ŽE TŘÍDÍTE!

• OI Developer

Historie obce

První písemná zmínka o existenci naší obce pochází z r. 1238. Ves však byla zřejmě založena mnohem dříve českými osadníky při zemské stezce kladsko-polské.

Podle dějepisce Kosmase a F. Palackého, byla zde r.1110 svedena mezi Čechy a Poláky tzv.„bitva na říčce Trotině“. Vojska procházela Trotinou i r. 1866, počas prusko-rakouské války a památné bitvy u Chlumu. Obec patřila v minulosti k panství miletínskému, později k panství v Bílých Poličanech.

Hasiči
  • OI Developer

Czech Point

Czech Point a služby OÚ Trotina